Пляжний міні-гандбол як він є

 

 

Тоді як дорослі та юніори із задоволенням опановують видовищний спорт на піску – пляжний гандбол, не відстають від них і молодші колеги. Щоправда це не той гандбол, у який грають старші. Адже у віці 6-7 років маленьким спортсменам ще не під силу багато прийомів із м'ячем. Аби зберегти попит на цей вид спорту у малечі Європейська федерація гандболу затвердила для них правила міні-гандболу. Умови гри залишаються такими ж, як і для дорослих команд, тільки майданчик і м'яч трохи менший, час гри скорочено, правила дещо спрощені.

Що в Україні, що за кордоном пляжний міні-гандбол поки що не такий популярний. Адже з’явилися нововведення доволі таки недавно. До речі одним із перших, хто пропонував такі правила для юних спортсменів був український спеціаліст, нині головний тренер національної жіночої збірної з пляжного гандболу, генеральний секретар АПГУ – Валентин Вакула. Тоді, близько десяти років тому, ці пропозиції не були затвердженні. Зараз же нововведення спираються на програму німецьких спеціалістів.

 

 

За словами українського наставника, міні-гандбол на піску менш травматичний для дітей. А через свою невибагливість він стрімко набирає обертів серед підростаючого покоління. Поки що говорити про національні старти з цього виду спорту зарано. «Не потрібно на чолі змагань ставити чемпіонство. Тут краще зробити акцент на масовість, фізичний розвиток та позитивні емоції малечі, – запевняє тренер. А ще краще починати заохочувати до цього виду спорту дітей у літніх таборах.

Там і атмосфера підходяща. Можна організувати навіть цілий фестиваль. І що головне запросити туди краще бажаючих, навіть тих, хто й не був знайомий з пляжними баталіями. Так ми викликаємо ще більший інтерес у дітей до цього спорту. Вікові рамки пляжного міні-гандболу від 6-ти до 11-ти років. Потім можна пробувати грати вже у дорослий гандбол».

 

 

 

 

З приводу суддівства у міні-гандболі, то тут у наставника також своя думка. Спеціаліст рекомендує заохочувати до цієї справи юніорів. Мовляв тут і інтерес малечі зросте, адже їм буде куди рости і на кого рівнятись. Адже дорослі арбітри інколи, навіть, їх лякають своєю важністю. Організувати фестиваль з пляжного міні-гандболу в Україні перспектива реальна. Тим паче влітку на національних змаганнях юні спортсмени з пристрастю спостерігають за пляжними баталіями.

А зараз пропонуємо вам ознайомитись з основними правилами та аспектами пляжного міні-гандболу.

 

 

 

Стиль життя і переваги пляжного гандболу в цілому:
• Цінності способу життя: веселощі, сонце, дія, акробатичні елементи, азарт і самореалізація.
• Мінімальний ризик отримати травми завдяки ігровій обстановці.
• З м’ячем легше поводитись, адже він виготовлений з більш м’якого матеріалу.
• Особлива роль воротаря.
• Постійна ігрова ситуація 4:3 в атаці, яка дає кожній команді високий шанс забити.

 

Основні теми для вивчення
• Мистецтво грати творчо і геніально.
• Гравці в захисті діють без будь-якого контакту з тілом суперника, захисні дії направлені лише на м’яч.
• Підготовка до складних кидків (пірует, в польоті) і тактики заміни.

Ознайомлення з системою нарахування очок і виконання булітів.

 

Рекомендації щодо пляжного міні-гандболу (дітям до 10 років)
• Зменшений розмір майданчика; ігрова зона, наприклад, 12х8 м, а зона воротаря 5 м.
• Діти грають м’ячем, виготовленим з м’якого матеріалу, який легко тримається в руці.
• Немає відміченого воротаря/спеціаліста, кожен гравець однієї і тієї ж команди має однаковий колір майки (один гравець діє як воротар).
• Заміна після взяття воріт: якщо одна команда забиває гол, то всі чотири гравці цієї команди повинні бути замінені іншими чотирма гравцями-партнерами.
• Усі видовищні спроби кидка зараховуються двома очками (будь-якого роду пірует, в польоті, жаб’ячі стрибки з двох ніг, кидок з-за спини, пенальті з п’яти метрів, голи від воріт до воріт).
• Кожна гра складається з двох сетів (по 5 хвилин кожен), після того обов’язкові буліти (всі гравці повинні кидати).
• Буліти: обидва воротаря знаходяться в своїй зоні воріт ( не обов’язково стояти на лінії воріт), але власну воротарську зону залишати не можна. Польовий гравець повинен спіймати м’яч без будь-яких порушень правил; проте дозволяється, щоб м’яч торкнувся піску один раз (або до, або після отримання паса від воротаря).

 

 

 

 

Додаткові рекомендації для наступної вікової категорії в пляжному гандболі (діти до 12 років)
Правила вже ближчі до звичайного пляжного гандболу. Всі правила пляжного міні-гандболу застосовуються, але вони частково адаптовані:
• Рекомендуються нормальний розмір майданчика і м’яч розміру “0”.
• Два гравці з кожної команди мають інший колір майки, ніж їх партнери по команді (один на майданчику і один в зоні заміни). Ці гравці діють як воротар і (!) як спеціаліст.
• Якщо одна команда забиває гол або втрачає м’яч (!), всі чотири гравці цієї команди повинні замінитись (включно зі спеціалістом).
Дії, які зараховуються за два очка: пірует ( оберт на 360 ° не обов’язковий), гол в польоті (м’яч не обов’язково повинен бути спійманий перед кидком), гол воротаря/спеціаліста, гол з пенальті (6м).
Кожна гра складається з двох сетів (по 7 хвилин кожен) і потім обов’язкові буліти (всі гравці повинні кидати).
При виконанні булітів м’яч не повинен торкатися піску.

 

Система нарахування очок в пляжному міні-гандболі

Якщо одна команда виграє обидва сета і буліти, то вона перемагає з рахунком 2:0.

Якщо одна команда виграє один сет і буліти, то вона перемагає 2:1.

Якщо одна команда виграє обидва сета і програє буліти, то вона перемагає 2:1. 

 

Хочеться вірити, що масовий карантин, який триває нині ненадовго. І вже скоро відновляться проведення спортивних змагань. А влітку гандболісти знову вийдуть на пляж. Малеча ж в свою чергу буде не лише спостерігати за грою майстрів, а й покаже себе у баталіях на піску.

 

Оксана Стешенко, прес-служба АПГУ 

 

 

18.03.2020

Також читайте

Підсумки

В день весняного очищення робимо розбір польотів власної діяльності.

05.04.2018

Дорога до ЄВРО-2021

Дорога до ЄВРО-2021 з пляжного гандболу розпочалася. Нагадаємо, цього року, з 13-го по 18-е липня, континентальну...

10.03.2021

Чемпіонат України серед юнаків та дівчат 2008-09 р.н.

Розклад матчів Чемпіонату України серед юнаків та дівчат 2008-09 років народження.

29.07.2020