Зміни в міжнародному календарі. Що? Де? Коли?

 

 

Виконавчий комітет EHF вніс деякі зміни у міжнародний пляжний сезон 2020. Чого чекати від прийдешнього літа, які змагання скасували, а які турніри змінили дату та строки свого проведення читайте далі.

 

 

У світлі пандемії COVID-19 і після інтенсивного моніторингу ситуації, включаючи аналіз урядових заходів, виконавчий комітет вирішив скасувати фінал клубного турніру EBT. Ці змагання повинні були відбутись у червні, в Ларнаці (Кіпр). Крім фіналу, через карантин, відмінено цілий ряд рейтингових турнірів EBT. І поки що невідомо, чи зміниться статус майбутніх змагань в належний час. Трішки ясніша ситуація цього сезону у Кубка Чемпіонів. Наразі його проведення заплановано з 1-го по 4-е жовтня у Сицилії. Але остаточне рішення буде прийняте на початку липня.

 

Через пандемію довелося скасувати також і кваліфікаційні турніри на EURO 2021. Як ми повідомляли раніше, обидві українські збірні – чоловіча та жіноча, повинні були зіграти ці старти на початку липня в Батумі. EHF навіть, провела жеребкування та вже оголосила склади груп. Нагадаємо, за результатами проведених матчів на чемпіонат Європи з груп «А» і «Б» повинна була їхати п’ятірка та четвірка кращих команд відповідно. Але на разі, змагання відмінено і це питання відкрите.

 

 

Дещо краща ситуація у збірних U16. Їхній чемпіонат Європи перенесений. Зіграти континентальну першість хлопці та дівчата повинні були у липні, в Італії. Нині EHF запропонувала перенести цей турнір на 24-27 вересня. Але остаточне рішення щодо проведення змагань буде прийнято на червневому засіданні виконавчого комітету. Цей чемпіонат Європи носить особливий характер для наших юніорів. Адже він стане відбірковим на світову першість, де команди матимуть змогу пройти відбір на IV Літні юнацькі Олімпійські ігри 2022, в Сенегалі. 

 

 

Крім цього, торкнулися зміни у календарі змагань вже й наступного року. Асоціація національних олімпійських комітетів (ANOC) перенесла Всесвітні пляжні ігри з 2021 року на 2023 рік. Таке рішення викликане необхідністю розвантажити національні олімпійські комітети, які будуть зайняті підготовкою до перенесеної на 2021 рік літньої Олімпіаді в Токіо і подальшим зимовим Олімпійським іграм 2022 року в Пекіні. Перші Всесвітні пляжні ігри пройшли у місті Доха, з 11 по 16 жовтня 2019 року. Минулої осені в медальному заліку Україна стала 20-ю. Трійку лідерів між собою розділили Іспанія, Бразилія та Італія відповідно.

 

Щодо пляжного гандболу, серед чоловіків тут також першою була Бразилія. А Данія не знала собі рівних серед жінок. Слід зазначити, президентом Міжнародної асоціації Всесвітніх ігор Жозе Перурена Лопесом, пляжний гандбол був визнаний одним із найкращих та найвидовищніших видів спорту. Українські гандболісти тут виступатимуть вперше у разі успішних виступів на Чемпіонаті Європи 2021.

Отож, як бачимо пандемія значно «посунула» календар міжнародних змагань. Що стосується всеукраїнських чемпіонатів з пляжного гандболу, то тут питання поки що відкрите.

 

 

Адже нині призупинено чемпіонат України з класики і ФГУ запропонувала дограти його в червні, у той час коли розпочинаються пляжні баталії. Але поки що офіційного підтвердження немає. Тож про подальші зміни у календарі національних змагань розкажемо пізніше.

 

  Оксана Стешенко за матеріалами EHF та IHF

 

12.05.2020

Також читайте

Юніори готуються на пляж!!!

Старт пляжного сезону ще не скоро, але готуватися до баталій на піску треба заздалегідь. За даними виконавчого комітет...

17.12.2019

Чемпіонат Європи U-17 серед юнаків та дівчат у Хорватії

Сьогодні стартує Чемпіонат Європи серед юнаків та дівчат 2000 року народження.

16.06.2017

Чемпіонат України U-17. Результати 4-го дня .

 У передостанній день чемпіонату визначився чемпіон у юнаків.

12.06.2019