Підсумки Чемпіонату України

Підсумки Чемпіонату України

 

Після надзвичайно цікавих та багатих на сюрпризи суботніх півфіналів Чемпіонат вийшов на фінішну пряму і в неділю, 10-го травня, відбулися фінальні матчі за місця. Потрібно відмітити, що більшість команд підійшли до цих поєдинків суттєво виснаженими , зігравши по 7-8 ігор за чотири перших ігрових дня.

 

Не всі медальні матчі виявилися напруженими. Зокрема, у чоловічому бронзовому фіналі, “Портовик” з Южне спокійно розібрався зі своїм опонентом “БВУФК” Бровари. Рахунок 2-0 (18-6; 34-14).

 

А от жіноча гра за бронзу “Дніпрянка” Херсон - ”Спартак” Київ була інтригуюча. Перший сет впевнено виграли херсонські спортсменки з рахунком 19-12, а у другому - спартаківки переломили хід зустрічі на свою користь — 17-20. І перевели розбірки за третє місце у серію булітів. Тут вже поталанило “Дніпрянці”. У підсумку 2-1 (19-12; 17-20; 5-2) і жіноча бронза прямує на Херсонщину.

 

У жіночому фіналі зустрічалися минулорічний чемпіон “Перша Столиця” Харківська область та “Галичанка” зі Львова. На жаль рубки за золото ми не побачили. У львівянок попросту не вистачило сил та досвіду. В результаті 2-0 (14-9; 15-7) і другий рік поспіль харків'янки перемагають у чемпіонаті України.

 

Кульмінацією останнього ігрового дня та й всього чемпіонату став чоловічий фінал, так зване дербі між земляками збірною Волинської області та командою з міста Новооволинська. Відразу зазначимо, що фінал видався фантастичним і тримав глядачів у напрузі до останньої секунди.

Героєм першого сету став 18-річний воротар команди Нововолинськ - Максим Лобчук, який зробив більше десяти неймовірних сейвів і таким чином не залишив жодних шансів на перемогу в  волинянам. Перший сет 6-18 за Нововолинськом.

Другий сет пройшов у дуже напруженій боротьбі. Нововолинськ постійно був попереду, але взявши тайм-аут наприкінці сету, тренер збірної Волинянської області вніс корективи у дії своєї команди та переломив хід поєдинку. В результаті 16-14 і серія булітів.

Ну а тут справжня драма. Першим виконує нововолинець Ілля Греблєв — влучно за 2 очка. За ним не забиває волинянин Дмитро Порва. Далі Тарас Міноцький (Нововолинськ) переграє голкіпера суперників Юрія Шамрило, ала м'яч потрапляє в купину з піску і не влучає в порожні ворота. У відповідь не забиває Максим Олексюк (Волинь). Третій кидок від Руслана Діякону парирує Шамрило, а третій буліт волинян за 2 очка реалізовує Микола Шнит і зрівнює рахунок у серії — 2-2. Четвертим у Нововолинська виконує Олексадр Онуфрієнко і забиває, але судді справедливо зараховують кидок за 1 очко. Влад Паровінчак відповідає 2 очками. Отже, перед останнім булітом рахунок 4-3 на користь Волині. Ігор Одіноков п'ятим булітом виводить свою команду вперед 4-5. І тепер доля золотих медалей у руках Андрія Чікіні. Андрій не схибив і приніс своїй команді чемпіонство після річної перерви. Ну а срібло дісталось теж волинянянам із шахтарського міста Нововолинськ.

 

Результати матчів фінального дня:

 

Жінки

7-8 місце - БВУФК Бровари- КНУ ім. Шевченка Київ - 0-2

5-6 місце — Бровари - Херсонська обл - 0-2

3-4 місце - Дніпрянка Херсон - Спартак Київ - 2-1

1-2 місце - Галичанка Львів - Перша Столиця Харківська обл - 2-0

Чоловіки

7-8 місце - Олімпік Томашпіль - Вінниця - 0-2

5-6 місце - Харківська обл - КНУ ім. Шевченка Київ - 2-0

3-4 місце - Портовик Южне - БВУФК Бровари - 2-0

1-2 місце - Нововолинськ — Волинська обл - 1-2

 

Розподіл місць

 

Жінки:

1. Перша Столиця Харківська обл

2. Галичанка Львів

3. Дніпрянка Херсон

4. Спартак Киів

5. Херсонська обл

6. Бровари

7. КНУ ім.Т.Шевченко Київ

8. БВУФК Бровари

9. ДЮСШ Стрімкий м‘яч КиївЧоловіки:

1. Волинська обл

2. Нововолинськ

3. Портовик Южне

4. БВУФК Бровари

5. Харківська обл

6. КНУ ім.Шевченка Київ

7. Вінниця

8. Олімпік Томашпіль

 

 

Кращі гравці по номінаціях:

 

Жінки

Кращий бомбардир — Ганна Дябло (Дніпрянка)

Кращий воротар — Єлізавета Гілязетдінова (Галичанка)

Кращий захисник — Валерія Зоря (Перша Столиця)

Кращий гравець — Ольга Лаюк (Перша Столиця)

 

Чоловіки

Кращий бомбардир — Максим Олексюк (Волинська обл)

Кращий воротар — Максим Лобчук (Нововолинськ)

Кращий захисник — Микола Шнит (Волинська обл)

Кращий гравець — Віталій Горовой (Портовик)

 

 

Асоціація пляжного гандболу виражає подяку у підготовці, проведенні та участі всім командам, тренерам та глядачам, суддівському корпусу, представникам масс-медіа, особисто Марко Валерії, Котелюку Роману, Міщуку Максиму, Марко Євгену, Гочачко Роману, Ані Шнит, Льву Галушко, Дмитру Ястремському, DJ SamAnto та дівчаткам із ДЮСШ Стрімкий м'яч (тренери Олексій Нечволод та Галина Фоміна).

 

Окрема подяка офіційним партнерам:

 

ТМ Моршинська -  за забезпечення водою всіх учасників на протязі Чемпіонату.

 

ТМ Дмитрук - за смачний призовий фонд та підтримку. 

 

ТОВ «ТВК Кремень ТВ» - за організацію трансляцій матчів Чемпіонату.

 

Телеканали Xsport та Спорт 1 за Live-трансляцію фіналів.

 

 

 

11.06.2018

Також читайте

Чемпіонат України серед чоловіків. Підсумки попереднього раунду.

Чемпіонат України серед чоловіків. Підсумки попереднього раунду.

11.06.2017

1-й ігровий день Чемпіонату України серед дорослих команд. Результати.

Стартував Чемпіонат України серед дорослих жіночих та чоловічих команд.

17.06.2019